אירוע הסיום של תכנית צמרות מחזור ד'


האירוע התקיים ב"אסרו חג" שבועות 28/5/12 במכון ויצמן.

האירוע כלל:
  • ביקור בגן המדע
  • הרצאה של מנכ"ל מכון דוידסון, דר' אריאל היימן - הדילמות והאתגרים העומדים בפני מדינת ישראל ביחס לחינוך המדעי
  • הרצאה של דר' אפרת פירסט על חקר המוח והשלכותיו ללמידה
  • הרצאה של סגן נשיא למנהל וכספים, דר' צחי שריב - ניהול במסגרת חופש מדעי
בסיום נערך טקס בהשתתפות חתן פרס ישראל ויו"ר קרן לאוטמן מר דב לאוטמן ומנכלי"ת מכון אבני ראשה גב' יהודית שלוי.


מתוך דברי הסיכום של שמחה לוי, מנהל תוכנית צמרות:

"ליקטנו וחיברנו צמרת לצמרת, צמרות של עשרות אלפי בתי אב ועשרות אלפי תלמידים, של אלפי מורים ושל מאות קהילות. צמרות שהיו חשופות, פזורות ופרודות התכוונו להעניק לצמרות החשופות בית ומקום מכבד, לציידן במקצועיות, בשיטות ניהול מתקדמות ובידע תיאורטי ומעשי, להיטיב עוד יותר את ראייתן על הגלום בסביבה האנושית והארגונית הבית ספרית וזו הקרובה לה.

בסיומה של התכנית אנחנו מקווים שהצמרות גבוהות לא פחות וזקופות עוד יותר, שהאופק הנשקף מהן מואר יותר ומבטיח יותר, שהצמרות חשות קרוב את השורשים, את הגזע, את הענפים ואת אחרון העלים שלהן. שמוקד הצימוח, שנמצא בצמרות ורק בהן, מלא חיוניות וכמו באביב שלנו עומד לפני פריצה, שתחושת המסוגלות להוביל את הצמיחה, להראות את הכיוון ולצעוד בראש בדרך אליו התחזקה, שהצמרת ואיתה העץ כולו מחובר יותר לסביבה יונק ממנה ומעניק לה שהבדידות בצמרת הומרה לשותפות בתוך בתי הספר ועם עמיתים מחוצה לו – עם עוד צמרות של עצים חיים ומלבלבים.

בחייה של תכנית כמו בחיינו אנו ישנם תהליכים. בראייה שלנו, צוות התכנית, במחזור ד' הגענו למקום שטרם הגענו אליו במסע של פיתוח התכנית, מקום שמשמח אותנו מאוד:
  • זוהי הקבוצה הגדולה ביותר שהחלה את התכנית וזוהי הקבוצה הגדולה ביותר שמסיימת אותה
  • זוהי הקבוצה ששיעור הנשירה בה במהלך התכנית היה אפסי וללא תקדים.
  • זוהי קבוצה שנכחה במפגשים, בסיורים ובסמינר באופן שאינו מוכר במסגרות הלמידה של מנהלים.
  • זוהי השנה ששמרנו בה יחד אתכם על נורמות גבוהות של עמידה בזמנים והתנהגות מכבדת לקבוצה ולמרצים.
  • זוהי השנה שהתכנית בה היתה קוהרנטית יותר ותווכה אליכם בהתאם.
  • זוהי התכנית שזכתה להערכה רבה מצדכם

ערכנו לקראת השנה הזאת שינויים רבים: פיתוח למידת העמיתים, יצירת מסגרת מפורטת לתכנון הלמידה וכן, גם קוד התנהלות. חברים, כמו מאיתנו, מצפים גם מכם להתרענן ולהתפתח ללא הפסק בתחום המנהיגות החינוכית וההוראה והלמידה. מצפים גם מכם להציב נורמות מכבדות, לדעת להגיד לא ולהסביר וכשצריך גם לסגור את הדלת. אל תסתכלו אחורה אין איש במקומכם אתם ורק אתם יכולים לעשות את כל זה. היכולת הזאת לייצר תכנית איכותית כרוכה באיוש הצוות באנשים טובים, במשאבים של זמן שמוקדשים לעבודת צוות רוטינית ועמוקה ובמשאבים שמאפשרים לחלום ולהגשים. בשמי ובשם הצוות אני רוצה להודות למנכלי"ת מכון אבני ראשה יהודית שלוי וליו"ר קרן לאוטמן דב לאוטמן על ההזדמנות לעשות איכות. על הפירגון והתמיכה לאורך כל הדרך".

טוחן מדיה - בניית אתרים