כפר נהר הירדן

בשנת 1988 בקונטיקט שבארצות הברית, ייסד פול ניומן את כפר הנופש The hole in the wall Gang Camp למען ילדים חולים במחלות קשות ומסכנות חיים.

מאז הפך איגוד המחנות SeriousFun Children's Network(בעבר Hole in the Wall Camps) לארגון בינלאומי של כפרי נופש הבנויים באתרי קבע. כפר נהר הירדן, היחיד מסוגו במזרח התיכון, מתפרש על 245 דונם בגליל התחתון, הוא המחנה ה -15 בארגון זה.

עמותת כפר נהר הירדן בישראל הוקמה בשנת 2000. בראש מועצת המנהלים עומד כיום מר חיים טופול. לעיני כל העוסקים במלאכה עומדת המשימה: להעשיר את חיי הילדים היהודים והערבים שסובלים ממחלות קשות המסכנות את חייהם, על
ידי יצירת חוויות מחנאות בלתי נשכחות, מסעירות, ובטוחות – תוך קבלת השגחה וטיפול רפואי צמוד וללא תמורה כספית.
הכפר, שפועל כל השנה ומארח את הילדים ללא תמורה, כולל בקתות נופש, מרכז רפואי, בריכת שחיה, חדר אוכל, תיאטרון, מרכז ספורט, בניין אומנות ויצירה, פארק ספורט אתגרי, סדנת בישול, עודו אטרקציות רבות - כולן מונגשות באופן מלא לילדים מוגבלים.

כפר נהר הירדן מיועד לילדים בני 9 עד 18 שחולים במחלות מסכנות חיים, חשוכות מרפא, גנטיות או כרוניות. כמו כן בעתיד מתוכננות בכפר תכניות מיוחדות עבור משפחות החולים, הורים, אחים ואחיות ומטפליהם.

ממשלת ישראל, מינהל מקרקעי ישראל, כל בתי החולים המובילים במדינה וכן ארגונים התנדבותיים שמסייעים לחולים במחלות קשות התייצבו לצד כפר נהר הירדן, מתוך הכרה בחשיבות של כפר כזה וביתרונות שטמונים בו עבור אלפי ילדים סובלים. הניסיון אשר הצטבר בכפרי הנופש האחרים מראה כי ילדים שחולים במחלות קשות נהנים פיסית ורגשית, באווירה של כיף, תמיכה, הערכה וסיפוק. כן הוכח שילדים מגיבים ביתר היענות לטיפולים התרופתיים להם הם זקוקים לאחר חוויית הנופש והם מתמודדים עם מצבם באופן חיובי יותר.

הכפר נפתח לפעילות באוגוסט 2011. טקס חנוכת הכפר נערך ב10 ביוני 2012, בנוכחות כ700 אורחים ומכובדים.

לאתר כפר נהר הירדן
טוחן מדיה - בניית אתרים