אחריי!


"אחריי!" היא תנועה ייחודית לנוער ולצעירים, שהוקמה במטרה לטפח מנהיגות צעירה ולפתח מעורבות חברתית בקרב בני נוער מהשכונות, מעיירות הפיתוח, ממרכזי הקליטה ומהפנימיות, הנמצאים בצומת הדרכים האחרון בו ניתן להשפיע על עתידם באמצעות חינוך. הרעיון המרכזי הינו לטעת בבני הנוער תחושת הצלחה ומסוגלות, מתוך אמונה כי לכל אחד ואחת ישנה היכולת לנהל אורח חיים תקין ובריא ולהיות אזרח שווה במדינה, ללא קשר למקום בו נולד ולסביבה בה גדל.

פעילות "אחריי!" מתמקדת בעבודה תהליכית עם בני נוער וצעירים. תנועת אחרי איננה מסתפקת במפגש חד פעמי עם החניך, מתוך הבנה כי חינוך אורך זמן וכי רק בעבודה ממושכת ניתן להגיע לתוצאות חינוכיות משמעותיות. לצורך כך, מציעה "אחריי!" לחניכיה רצף פרויקטים הנותן מענה בתחומים שונים ובגילאים שונים ותופרים יחד חליפת כישורי חיים.

"אחריי!" בחרה להתמקד במצרף הפרויקטים כאשר המטרה היא לגרום לנער ולנערה לעבור תהליך חינוכי הנמשך על פני מספר שנים, מתוך הבנה כי תחושת ההצלחה של הפרט והאמונה ביכולותיו, היא המפתח להצלחתו בעתיד בכל תחום, ומתוך הכרה כי בחברה הישראלית השירות הצבאי, מבחני הבגרות ותחושת השייכות למדינה הם נקודות יסוד ליכולתו של הפרט לעצב לעצמו את עתידו כרצונו,

 

הרצף החינוכי כולל:

  • תוכנית שטח וסיירות והכרת הארץ.
  • הכנה לבגרות לנוער נושר.
  • הכנה לצה"ל, שנת שירות, מכינה קדם צבאית, מחלקות גיוס ייעודיות לצבא, סדנאות לקראת גיוס בבתי הספר.
  • ארגון בוגרים, הכולל ליווי בעת השירות הצבאי והכוונה להשכלה ולתעסוקה מכבדת לאחר השירות הצבאי באמצעות מרכזי צעירים.

מארג הפרויקטים בו עוסקת "אחריי!" מלווה את החניכים מגיל 14 ועד גיל 25 ובכל שלב מקבלים החניכים תמיכה וליווי המסייעים להם להתמודד עם אתגרים אישיים ולאומיים.
 

אחרי במגזר הדרוזי
 

לאתר תנועת "אחריי!"
טוחן מדיה - בניית אתרים