יחידת הגיל הרך בגבעת אולגה

מרחבים להתפתחות - זמן איכות מבוגר ילד


כתבה: אתי סדן מנהלת היחידה לגיל הרך


נועם כבן שנתיים הגיע היום למרחבים להתפתחות עמד במרכז החדר ניגן ושר להנאתו ולהנאת הילדים שבאים לבקרנו פעמיים בשבוע בשעות הבוקר.

מרחבים להתפתחות פתח את שעריו לפעילות לפני כחודשיים.  במפגשים הראשונים שלנו עם נועם פגשנו ילד ביישן, שקט ועצור שלא הסכים לסור מאימו או לשתף פעולה. נועם אינו מבקר במסגרת חינוכית, כיום מגיע בשמחה לפעילויות בוקר ואחר הצהריים עם אימו, משחק עם ילדים אחרים משחק במשחקים ומתמיד בהם כמו הרכבת פאזלים, יוצר ויוזם אינטראקציות עם ילדים.


היחידה לגיל הרך בגבעת אולגה הוקמה על מנת לפעול וליזום שרותים עבור ילדי גיל הרך בגבעת אולגה והוריהם.

ראשית פתחנו את מרחבים להתפתחות בשעות הבוקר על מנת לתת מענה לאמהות בחופשת לידה ולילדים אשר אינם נמצאים במסגרת חינוכית כלשהי. עד כה ביקרו אותנו כ-150 ילדים בשעות הבוקר ואחר הצהריים.

ביחידה לגיל הרך קיימים מספר מתחמים המותאמים לגילאים שונים (מלידה ועד גיל 6) ובהם פעילויות מתחלפות המאפשרות למבוגר ולילד זמן איכות בליווי אנשי מקצוע: אור צנטר גל , מלווה התפתחותית, וקרן ארמה בלנגה מרפאה בעיסוק.

המרחבים מאובזרים במגוון רחב של משחקים וגירויים המותאמים לקהל היעד וחושפים להתנסות במגוון פעילויות בנושאים שפתיים, חישה, מוטוריקה עדינה וגסה ועוד. הפעילויות כוללות זמן למשחק חופשי בפינות השונות, יצירה, הרכבה, משחקי קופסה וכן פעילויות מובנות של תנועה, מוזיקה, מגע ועוד אליהן מוזמנים להצטרף הילדים והוריהם.

במרחבים מתאפשר מפגש חברתי לילדים והוריהם. אמהות צעירות טוות רשת של קשרים חברתיים ותמיכה של אם באם. אמהות צעירות המבקרות בתחנת טיפת החלב הוזמנו לקחת חלק בפעילות המועברת על ידי מתוקה איטח מנהלת התחנה של טיפת חלב.

מרחבי הבוקר פתוחים בימים שני וחמישי בין השעות 9.00-12.00 ומיועדים לילדים עד גיל 3 שאינם נמצאים במסגרות חינוכיות.
מרחבי אחר הצהריים פתוחים בימים ראשון ורביעי בשעות 17.00-19.00 ומיועדים לילדים עד גיל 6.

היחידה לגיל הרך בגבעת אולגה מובלת על ידי אגף החינוך- עיריית חדרה בשיתוף מתנ"ס גבעת אולגה, משרד הבריאות, אגף הרווחה, הקרן לפיתוח חדרה, תוכנית "עיר בשינוי" בגבעת אולגה (קרן לאוטמן וציונות 2000) וגופים נוספים. היחידה מתכללת את כלל השרותים הניתנים לילדי הגיל הרך (טרום לידה- גן חובה) והוריהם ומבנה שרותים חדשים לרווחת תושבי גבעת אולגה.


פעילויות חודש דצמבר ביחידה לגיל הרך


חפשו אותנו בפייסבוק - הגיל הרך גבעת אולגה

טוחן מדיה - בניית אתרים