פרויקט בלוט בשבט

יחידת הנוער מתנ"ס גבעת אולגהביחידת הנוער מתנ"ס גבעת אולגה מתקיימת תכנית ייחודידת "אופקים לנוער - בונים עתיד". הפרויקט הינו שיתוך פעולה של יחידת הנוער מתנ"ס גבעת אולגה, הביטוח הלאומי - הקרן לילדים ונוער בסיכון, ציונות 2000, קרן לאוטמן, הקרן לפיתוח חדרה וכמובן עיריית חדרה.

הפרוייקט הייחודי "בלוט בשבט", וכבר משמו ניתן להבים שישנו קשר לחג האילנות הבא עלינו לטובה, מנוהל ע"י אלחנן צהר כחלק מתכנית מסוגלות תעסוקתית לבני הנוער - אופקים לנוער".

15 בני נוער בגילאי ז'-יב' מכינים אריזות שי לכבוד ט"ו בשבט. אריזות השי מכילות פירות יבשים במגוון סוגים, כיאה למסורת החג.

בני הנוער אחראים על שיווק אריזות השי, המכירה, בחירת העיצוב ועד להכנת האריזות בפועל. הכנת האריזות נעשית בצורת פס ייצור בה לכל אחד בצוות בלוט בשבט יש תפקיד בתהליך הייצור. ישנו בן נוער שאחראי על סידור הפירות ואחד שאחראי על עטיפתו ואחר שאחראי על ביקורת האיכות וטיבו של המוצר וכן הלאה.

לפרויקט יש מטרות מגוונות: הקניית ערכי עבודה, התמדה, מסירות, עצמאות ואחריות. בני הנוער מקבלים שכר שעתי עבור העבודה במיזם, ממש כמו בעבודה רגילה בה היו עובדים.

גאיה דהן, ש"ש ביחידת הנוער אומרת "בתחילה, הצבנו יעד מכירה של 2000 יחידות שי, אבל המוצר היה כל כך מוצלח שמכרו כבר מעל 4000 יחידות".

המוצר נמכר בייחוד לחברות במגזר העסקי והרשותי בשלושה גדלים: אישי, בינוני ומחלקתי. מנהלי החברות מחלקים את אריזות השי כמתנה לחג לעובדיהם הנהנים מפירות החג.

בשיתוף פעולה פורה בפרויקט זה, כשמגלים שהנפשות הפועלות נרתמות יחד למטרה משותפת - השמיים הם הגבול.


טוחן מדיה - בניית אתרים